Obrnené vozidlo BA-64 na prenájom

Klub vojenskej histórie Svoboda Vám ponúka možnosť prenájmu vernej repliky sovietskeho prieskumného obrneného vozidla

BA-64

Bronirovaniy Avtomobil alias "Bronevik"

Vozidlo: BA-64B

Cena: dohodou
Markant: ČSAZ
Posádka: vodič, strelec

BA-64 je štvorkolesový obrnený prieskumný automobil sovietskej výroby vyvinutý v roku 1941. Ako základ poslúžil podvozok z vozidla GAZ-64 a neskôr po modernizácii, GAZ-67. Automobil BA-64 nahradil dovtedajší BA-20, ktorý sa používal pred a začiatkom druhej svetovej vojny.

Lacná a mimoriadne spoľahlivá konštrukcia vozidla sa podpísala pod to, že sa stalo najbežnejším sovietskym kolesovým obrneným vozidlom, používaným počas druhej svetovej vojny. Do roku 1946 sa z neho vyrobilo viac než 9 000 kusov.

Približne 10 kusov slúžilo od roku 1943 aj v 1. československom armádnom zbore.

Obrnené vozidlo BA-64
Obrnené vozidlo BA-64
Výška :
1,85 m
Šírka :
1,69 m
Dĺžka :
3,66 m
Váha :
2,4 t

Vozidlo prenajímame výhradne s posádkou, ktorú tvorí vodič a strelec. Posádka je odetá v rovnošate československého zahraničného vojska na východe, alebo v rovnošate príslušníkov červenej armády (RKKA). Vozidlo vieme pripraviť v dvoch prevedeniach, a to v markante červenej armády (RKKA) alebo v markante 1. československého armádneho zboru v ZSSR (ČSAZ). Vozidlo je vyzbrojené expanzným guľometom DT-29.

Cena prenájmu vozidla sa stanovuje individuálne dohodou v . Prenájom sa počíta od času príchodu na miesto a času odchodu z miesta prenájmu. V dohodnutej cene sú zahrnuté náklady na pohonné hmoty, amortizáciu vozidla, ako aj činnosť posádky vozidla.

Mimo Slovenskej republiky, je možné vozidlo prenajať aj do Českej republiky, Poľska a Maďarska. Prenájom do ďalších krajín je možný po dohode.

POZOR: Mimo Slovenska sa vozidlo neposkytuje s expanzným guľometom DT-29, ani s príslušnými nábojkami!

Vozidlo na miesto prenájmu prepravíme pomocou odťahovej služby., pričom cena dopravy sa stanoví dohodou.