Protitankový kanón M1937 na prenájom

Klub vojenskej histórie Svoboda Vám ponúka možnosť prenájmu vernej repliky sovietskeho 45 mm protitankového kanónu

M1937 (53-K)

Sorokapyatka (45 mm protitankový kanón)

Technika: 45 mm protitankový kanón M1937

Cena: dohodou
Markant: ČSAZ
Obsluha: veliteľ, strelec, nabíjač

45 mm protitankový kanón model 1937 bola ľahká rýchlopalná protitanková zbraň používaná začiatkom druhej svetovej vojny. Hlaveň a kolíska sovietského pôvodu boli uložené do licenčne vyrábanej lafety 37 mm dela nemeckej firmy Rheinmetall. Verzia 53-K bola vo svojej podstate vylepšená verzia protitankového dela 19-K s použitím modernej munície. Vylepšenia zahŕňali okrem iného aj poloautomatický záver, zameriavač, odpruženie, spoľahlivé uchytenie štítu a vyvažovanie pohyblivej časti. Množstvo evolučných vylepšení viedlo k rozhodnutiu pre nový továrenský kód 53-K.

Z dôvodu nedostatočnej priebojnosti panciera bol tento model v roku 1942 nahradený vo výzbroji verziou M-42 s dlhšou hlavňou. Výroba dela bola ukončená v roku 1943, pričom v rokoch 1937 až 1943 bolo vyrobených celkovo 37 354 kusov.

Protitankový kanón M1937
Celková dĺžka :
6,40 m
Dĺžka hlavne :
2,07 m
Šírka :
1,63 m
Bojová hmotnosť :
560 kg

Kanón prenajímame výhradne s posádkou, ktorú tvorí minimálne veliteľ a strelec. Posádka je odetá v rovnošate československého zahraničného vojska na východe, alebo v rovnošate príslušníkov červenej armády (RKKA). Kanón vieme pripraviť v dvoch prevedeniach, a to v markante červenej armády (RKKA) alebo v markante 1. československého armádneho zboru v ZSSR (ČSAZ). Kanón je zaregistrovaný ako expanzná zbraň.

Cena prenájmu kanónu sa stanovuje individuálne dohodou v . Prenájom sa počíta od času príchodu na miesto a času odchodu z miesta prenájmu. V dohodnutej cene sú zahrnuté pridružené náklady, amortizácia, ako aj činnosť posádky kanónu.

Prenájom je možný iba v rámci Slovenskej republiky.

Kanón na miesto prenájmu prepravíme pomocou odťahovej služby., pričom cena dopravy sa stanoví dohodou.